Jesień u tygrysków

Tygryski przeliczają, segregują, układają, rozróżniają cyfry. Widać, że sprawia im to duża przyjemność i są z siebie bardzo dumni. Z przeliczonych kasztanów na koniec zajęc zrobiły dzieci kasztanowe koniki i ludziki.

Wycieczka do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu

We wtorek 24 października dzieci z grupy „króliczków” i „Tygrysków” wzięły udział w wycieczce autokarowej do komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, zapoznały się z pracą policjantów, zwiedziły budynek Komendy oraz oglądały policyjne wozy patrolowe i motocykl. Obserwowały też prace policjantów przy monitoringu ulicznym Wycieczka bardzo się podobała dzieciom a pracownicy Policji pochwaliły naszych wychowanków za wzorowe zachowanie się podczas zwiedzania budynku.

Pasowanie na przedszkolaka

11.10.2017 w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. To wielkie wydarzenie dla naszych małych kangurków było powodem do wielu wzruszających chwil. Nowy etap w życiu uważam za rozpoczęty !

Wiemy, że jabłka to zdrowe owoce

Dlatego poranek spędziliśmy na pieczeniu ciastek francuskich z jabłkami. Okazało się, że nie tylko można jeść pysznie ale i zdrowo !

Kapuściany dzień u króliczków

Przez cały tydzień był u nas temat warzyw i ich wpływu na nasze zdrowie. W ostatnim dniu postanowiliśmy zakwasić kapustę. Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się całemu procesowi.

Kółko chemiczne

Na dzisiejszym kółku chemicznym dzieci mogły zaobserwować wędrujące krople zabarwionego octu. Wszystkie dzieci były pod wrażeniem przemieszczających się kolorowych kropelek.