KRÓLICZKI – JĘZYK ANGIELSKI 11.09.2017r.

Dziś podczas zajęć języka angielskiego zrobiliśmy kolorową i smaczną pizzę. Nauczyliśmy się także słów: ham, tomato and cheese. Today during English classes we made a tasty, colourful pizza! We also learned some new words: ham, tomato and cheese.

 

KÓŁKO EKSPERYMENTALNE

Dzieci najchętniej uczą się poprzez zabawę. Dzisiejsze kółko eksperymentalne polegało na nadmuchiwaniu balona poprzez wymieszanie sody z octem.

 

KÓŁKO KULINARNE – OWOCOWE JEŻE

Na piątkowych zajęciach kulinarnych Przedszkolaki tworzyły jeże owocowe. Z gruszek i winogron powstały piękne okazy, które z pewnością były też smaczne :)

 

TEATRZYK „PRZYGODY ŚWINEK” 05.09.2017r.

Na początku września do Naszego Przedszkola zawitał teatrzyk ze sztuką pt. „Przygody świnek”. Tematyką przedstawienia była ekologia. Dzieci ze zdumieniem przyglądały się występom aktorów oraz brały udział we wspólnych zabawach

 

TYGRYSKI – GRA DYDAKTYCZNA

Bardzo lubimy gry dydaktyczne. Wspólna zabawa to ważna sprawa. Doskonalenie liczenia w zakresie „6” oraz zdrowej rywalizacji.

 

Zajęcia Doświadczalne – TYGRYSKI

Grupa Tygrysków w ramach cyklu zadań „Odkrywamy Świat” zajęła się owadami. Oglądała zgromadzone ilustracje, dzieliła się wiadomościami, a następnie ruszyła do przedszkolnego ogródka trzymając w rękach szkła powiększające, aby zobaczyć zaczarowany i bajeczny świat owadów. To była super przygoda, którą udokumentowały Przedszkolaki na swoich rysunkach.

 

Zabawy na powietrzu

Piękną pogodę na zewnątrz postanowiliśmy wykorzystać na zabawę na przedszkolnym placu zabaw. Uśmiech nie schodził z twarzy dzieciom.