mgr Magdalena Rybicka – nauczyciel języka angielskiego. Magister filologii angielskiej WSJO w Poznaniu. Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku Przygotowanie pedagogiczne nauczycieli w Wyższej Szkole Zawodowej Kadry dla Europy w Poznaniu. Lektor języka angielskiego w szkołach językowych z uczniami dorosłymi, młodzieżą i dziećmi. Aktualnie prowadzi również zajęcia dla kadry pedagogicznej przeszkoli. Zainteresowania to nowoczesne metody nauczania, w swojej pracy wykorzystuje różnorodne techniki i pomysły. Pracuje na materiałach własnych i materiałach edukacyjnych sprawdzonych wydawnictw językowych takich jak Oxford, Pearson, Macmillan.

Język angielski w naszym przedszkolu:

• Zajęcia z każdą grupą wiekową 2 razy w tygodniu po 30 minut
  • W trakcie zajęć komunikacja z dziećmi w języku angielskim, używanie języka polskiego ograniczone do minimum
  • Powitanie i pożegnanie zawsze w ten sam sposób (piosenka/wierszyk)
  • Praca z zakupionymi podręcznikami i kartami pracy + materiałami własnymi lektora
  • Eventy związane z amerykańskimi i brytyjskimi świętami sezonowymi (Święto Dziękczynienia, Dzień Niepodległości, Pancake Day, Dzień św. Patryka itp.)
  • Odgrywanie scenek z życia codziennego (w sklepie, u lekarza, jazda autobusem, gotowanie itp.) z użyciem atrybutów, np. słuchawki lekarza, puste opakowania, owoce i warzywa, stroje, kapelusze
  • Nauka przez zabawy ruchowe
  • Kącik angielski – kącik sali udekorowany wspólnie z dziećmi motywami związanymi z kulturą brytyjską/amerykańską

Lektor prowadzi ścisłą współpracę z wychowawcami grup w celu przekazywania tematów do dalszej realizacji i ćwiczeń z dziećmi