Żłobek

Prywatny żłobek - Szamotuły

W naszym żłobku realizujemy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze i edukacyjne dostosowane do umiejętności i możliwości dzieci. Wspieramy w odkrywaniu świata, zachęcamy do zadawania pytań i rozwijania zainteresowań. Staramy się umożliwić rozwój w zakresie umiejętności poznawczych jak i społecznych.

Group Of Pre School Children Answering Question In Classroom

Program i metodyka

Program edukacyjny - zajęcia wspierające i stymulujące rozwój maluszków:

 • Zabawy małych rączek – zabawy rozwijające małą motorykę (naklejanki, prace z mas plastycznych, tworzenie pracy z bibułowych kuleczek, pomponików, płatków kosmetycznych)
 • Zajęcia z językiem angielskim – zajęcia muzyczno – ruchowe
 • Zajęcia dydaktyczne – nabywanie nowej wiedzy m.in. :
  – nawiązując relację z rówieśnikami dzieci rozszerzają zasób słownictwa
  – poznajemy kształty, kolory, barwy
  – zajęcia tematyczne służące rozwojowi mowy oraz pamięci
  – kształtowanie wiedzy dziecka o otaczającym go świecie np. poznajemy rośliny i zwierzątka
 • Zajęcia taneczno- ruchowe np. raz w tygodniu zumba
 • Metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne – ćwiczenia ruchowe, które rozwijają świadomość własnego ciała i przestrzeni
 • Zajęcia ogólnorozwojowe – gry i zabawy pobudzające kreatywność i dające radość dzieciom

Zajęcia dodatkowe

Stałym punktem dnia w żłobku jest nauka samodzielności:

 • Nauka samodzielnego jedzenia posiłków i picia z kubeczka
 • Nauka samodzielnego rozbierania i ubierania się
 • „Odpieluszkowanie”

Codziennie po obiadku jest też czas na odpoczynek i relaks podczas leżakowania.

Cute little children learning letters in kindergarten
Classroom.

Adaptacja

Przed rozpoczęciem przygody w naszym żłobku zapraszamy wszystkie nowe dzieci na tydzień adaptacyjny, który trwa 5 dni. W tym czasie dzieci uczestniczą po 1h dziennie w zajęciach mających ułatwić im samodzielny pobyt całodniowy.

Rodzice/opiekunowie zostawiają dziecko w sali pod opieką opiekunek i wracają na umówioną godzinę.

Zaufaj Nam, chcemy by Twoje dziecko czuło się u Nas jak najlepiej.

W ostatnim dniu adaptacji rodzice przynoszą wyprawkę: kapcie w podpisanym worku, zapasowe ubranka, chusteczki higieniczne w pudełku i chusteczki nawilżone (1 opakowania na miesiąc, pieluszki (jeśli dziecko z nich korzysta), kołderkę do spania, poduszkę. Wszystkie rzeczy i ubranka prosimy podpisać imieniem i nazwiskiem.

Kadra

Pracownicy przedszkola to kreatywny, pełen energii zespół który umożliwia dzieciom poznawanie świata w atrakcyjny i ciekawy sposób. Nauczyciele wychowania przedszkolnego to nie tylko wykształcona kadra, ale także troskliwe i opiekuńcze osoby, które wykorzystując swoje doświadczenie starają się zapewnić najlepszą opiekę Państwa dzieciom. Dbają o zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie maluchów, jednocześnie realizując zajęcia edukacyjne. Praca z dziećmi jest dla nich pasją. Nasi nauczyciele nieustannie rozwijają swoje umiejętności chcąc zapewnić najwyższą jakość przekazywanej wiedzy.

Najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo, radość i rozwój Państwa pociech.

Group of children and teacher playing practical games in kindergarten
Group of children eating healthy food in day care centre

Wyżywienie

Przedszkole posiada własną dobrze wyposażoną i odpowiadającą wszelkim wymogom  kuchnię wraz z zapleczem oraz jadalnię. Posiłki dla dzieci zawsze przygotowujemy ze świeżych produktów, bez konserwantów i ulepszaczy. Dania są urozmaicone pod względem składników odżywczych.

Preferujemy wszelkiego rodzaju zioła oraz dodatki naturalne. Sami wypiekamy pyszne domowe bułeczki, wszelkiego rodzaju ciasta. Wszystkie posiłki przygotowujemy na miejscu, nie korzystamy z zewnętrznej firmy cateringowej.

Wspólne posiłki spożywane na jadalni są wspaniałą okazją do spróbowania różnych dań oraz poznania zasad zachowania się przy stole. Panie stopniowo uczą dzieci samodzielności i właściwego zachowania przyszłego ucznia podczas posiłku na stołówce czy w restauracji. W miarę możliwości przedszkolaki samodzielnie przygotowują np. sałatki, surówki, okazjonalne ciasteczka. Dzieci mają  możliwość wykazania swoich uzdolnień kulinarnych podczas cyklicznych „Warsztatów kulinarnych”.

Jadłospis przedszkolny jest zgodny z obowiązującymi normami żywieniowymi przewidzianymi dla dzieci w wieku przedszkolnym. W ciągu dnia zapewniamy dzieciom napoje na każdą ich prośbę: świeżą wodę, herbatę lub kompot.

Rekrutacja

W naszym żłobku dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić jak najlepszą opiekę Państwa dzieciom. Rekrutacja rozpoczyna się od spotkania i indywidulanej rozmowy, na której chcemy poznać Państwa oczekiwania, ale przede wszystkim nawiązać kontakt i poznać małego człowieka, który rozpocznie nowy etap w swoim życiu. W tym czasie postaramy się także przedstawić naszą ofertę i zaprezentować sposób funkcjonowania naszej placówki.

Rodzice albo opiekunowie prawni dziecka.

Aby dziecko zaczęło uczęszczać do żłobka musi mieć ukończone 1,5 roku.

Zadzwoń i umów się z nami na spotkanie rekrutacyjne.

wymiar niepełen 6:30-13:30 – 800zł

wymiar pełen 6:30-17:00 – 850 zł

Podana kwota obejmuje miesięczne czesne i wyżywienie.

Jeżeli są wolne miejsca, rekrutacja prowadzona jest cały rok.

Decyduje kolejność podpisania umów o świadczenie usług w zakresie opieki w żłobku.