Prywatne przedszkole - Szamotuły

Poznaj prywatne przedszkole Chatka Kubusia Puchatka.
Dowiedz się więcej na temat kadry, wyżywienia, ale również zajęć dodatkowych.

Group Of Pre School Children Answering Question In Classroom

Program i metodyka

Program edukacyjny:

Przedszkole zapewnia świadczenia w zakresie realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego, określonej przez Ministra Edukacji Narodowej.

Metody pracy z dziećmi:

• Metoda Pedagogiki Zabawy
  • Metoda Czytania Glenna Domana
  • Metoda Odmiennej Nauki Czytania Ireny Majchrzak
  • Metoda E. Gruszczyk-Kolczyńskiej i E. Zielińskiej „Dziecięca matematyka”
  • Metoda Dobrego Startu (MDS) Marty Bogdanowicz
  • Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherbore
  • Metoda Gimnastyki Twórczej Rudolfa Labana
  • Metoda Twórczego Myślenia „Burza mózgów” J. Osborne

Przedszkole zapewnia w ramach stałej oferty:

• wyjścia tematyczne
  • gimnastykę
  • rytmikę
  • tenis ziemny w okresie wiosenno-letnim
  • sprzęt do zabaw i zajęć ruchowych na świeżym powietrzu – dwa place zabaw
  • zajęcia twórcze: artystyczne i muzyczne
  • widowiska teatralne
  • imprezy okolicznościowe, bale
  • sensoplastykę
  • kinezjologię
  • zumbę
Cute little children learning letters in kindergarten
Classroom.

Adaptacja

Przed rozpoczęciem przygody w naszym przedszkolu zapraszamy wszystkie nowe dzieci na tydzień adaptacyjny, który trwa 5 dni. W tym czasie dzieci uczestniczą po 1h dziennie w zajęciach mających ułatwić im samodzielny pobyt całodniowy. Rodzice/opiekunowie zostawiają dziecko w sali pod opieką opiekunek i wracają na umówioną godzinę.

Zaufaj Nam, chcemy by Twoje dziecko czuło się u Nas jak najlepiej.

W ostatnim dniu adaptacji rodzice przynoszą wyprawkę: kapcie w podpisanym worku, zapasowe ubranka, chusteczki higieniczne w pudełku i chusteczki nawilżone (1 opakowania na miesiąc, pieluszki (jeśli dziecko z nich korzysta), kołderkę do spania, poduszkę. Wszystkie rzeczy i ubranka prosimy podpisać imieniem i nazwiskiem

Kadra

Kadrę przedszkola tworzy grupa kreatywnych, pełnych energii nauczycieli, którzy w twórczy, ale również ciekawy sposób pomaga dzieciom w codziennym poznawaniu świata. Nauczyciel podczas wychowania przedszkolnego to nie tylko osoba, której zadaniem jest realizowanie programu edukacyjnego. To przede wszystkim człowiek, który jest tuż obok rodziców, jednym z pierwszych autorytetów każdego malucha. Dlatego też w naszym przedszkolu zatrudnione są osoby, które wykazują się ogromnym zaangażowaniem, cierpliwością, ale również troską i opieką.

Najważniejszy jest dla nas odpowiedni rozwój oraz wychowanie dziecka, które gwarantuje kadra naszego przedszkola.

Group of children and teacher playing practical games in kindergarten
Group of children eating healthy food in day care centre

Wyżywienie

Odpowiednie wyżywienie jest istotną kwestią, jeśli chodzi o prawidłowy rozwój dziecka. Przedszkole Chatka Kubusia Puchatka posiada właściwie wyposażoną kuchnię, która odpowiada wszelkim wymogom. Oprócz tego, znajduje się tutaj adekwatne zaplecze oraz jadalnia.

Przygotowujemy posiłki dla naszych przedszkolaków na miejscu wykorzystując tylko i wyłącznie świeże produkty, które w swoim składzie nie posiadają żadnych konserwantów ani ulepszaczy smaku. Jeśli chodzi zaś o składniki odżywcze – nasze dania są urozmaicone. Do naszych potraw dodajemy różnego rodzaju naturalne zioła, a także inne dodatki. Co więcej, sami zajmujemy się wypiekaniem domowych bułeczek oraz różnego rodzaju ciast.

Menu dla uczniów przedszkola jest zgodne z obowiązującymi normami żywieniowymi, które przewidziane są dla dzieci w wieku przedszkolnym. W ciągu dnia dzieci mają zapewnione napoje na każdą ich prośbę, a jest to między innymi świeża woda, herbata oraz kompot.

Rekrutacja

W naszym przedszkolu dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić jak najlepszą opiekę Państwa dzieciom. Rekrutacja rozpoczyna się od spotkania i indywidulanej rozmowy, na której chcemy poznać Państwa oczekiwania, ale przede wszystkim nawiązać kontakt i poznać małego człowieka, który rozpocznie nowy etap w swoim życiu. W tym czasie postaramy się także przedstawić naszą ofertę i zaprezentować sposób funkcjonowania naszej placówki.

Rekrutacja trwa cały rok. Prowadzimy listę rezerwową. Formalności można załatwić telefonicznie i mailowo lub bezpośrednio w biurze placówki przy ul. Wiśniowej 35 w Szamotułach. (prosimy o kontakt telefoniczny i umówienie się na spotkanie).

Rodzice albo opiekunowie prawni dziecka.

Aby dziecko zaczęło uczęszczać do przedszkola musi mieć ukończone 2,5 roku.
W naszej placówce działa przedszkole i zerówka.

Zadzwoń i umów się z nami na spotkanie rekrutacyjne.

wymiar niepełen 6:30-13:30 – 650zł
wymiar pełen 6:30-17:00 – 750 zł

Podana kwota obejmuje miesięczne czesne i wyżywienie

Jeżeli są wolne miejsca, rekrutacja prowadzona jest cały rok.

Decyduje kolejność podpisania umów o świadczenie usług w zakresie wychowania przedszkolnego.